top of page

słuchać

! IMG_1994.jpg

68 Newland Street

Oryginalny dom pochodzi z 16 wieku. W 1608 r. Została określona jako "jedna kamienica z przybudówkami po północnej stronie ulicy Newland (dom), dwie stodoły ze słodownią, jedna stajnia i ogród". Duży budynek z tyłu (ulica Guithavon 4) znajdował się zwykle w tej samej własności i przez pewien czas był prawdopodobnie magazynem tkanin.


George Armond i jego rodzina przyjechali kupić i zamieszkać w domu około 1550 r. I nazwali dom "Armonds". Byli zamożnymi dżentelmenami i sukiennikami. Krótko po 1632 r. Własność została przekazana za pośrednictwem członków rodziny, co doprowadziło do powstania Jacksonów, również znanych sukienników, aż do śmierci trzeciego Johna Jacksona w 1739 r. Jego wdowa Elizabeth poślubiła sklep spożywczy Jacob Pattisson, od znanego lokalnego rodzina. Pattissons posiadał własność do czasu bankructwa w 1859 roku.
To pokazuje, że budynek był znaczący w przemyśle odzieżowym Witham, że zawsze miał ważnych właścicieli i że, co niezwykłe, pochodzili oni z jednej rodziny.


Jacob Pattisson zmodernizował budynek poprzez dodanie frontu z czerwonej i czerwonej cegły, co było modne w XVIII wieku. Ustawił go również jako Lion Inn (czasami nazywany Czerwonym Lwem), co sprawiło, że jego krewny Joseph Pattisson był pierwszym właścicielem (wcześniej w Lion Inn znajdował się numer 67).

Podobnie jak inne zajazdy w Witham, Lew miał dobre życie towarzyskie. Na przykład w 1765 r. W sali zgromadzeń Czerwonego Lwa odbyła się "Kula dla młodych dżentelmenów i dam".


Ale około 1800 roku Lew się zamknął. W 1842 r. Ziemia za nim, zwana polami lwów, została wydana przez Pattissons, aby zapewnić miejsce dla kościoła Wszystkich Świętych i szkół narodowych. Lewa strona budynku i podwórko zostały położone na nowej ulicy zwanej Guithavon Street. Wcześniej była tam tylko ścieżka.
W międzyczasie Black Boy Inn, teraz numer 7 Newland Street, stał się trzecim Lion Inn Witham, kiedy przyjęła nazwę "Red Lion", który nadal nosi dziś.


Pierwotnie wisiał tu zegar miejski, ale po sprzedaniu budynku zegar został przeniesiony do klubu konstytucyjnego, który stał przed URC dalej, aż do momentu, w którym spłonął w 1910 r., Kiedy to został zastąpiony nowym podobny zegar na dzisiejszym ratuszu.


Oryginalny budynek tutaj był wymieniony na drugim poziomie jako część budynków przylegających do ulicy Guithavon. Jednak od 1991 roku stała się pusta i niezamieszkała, a pod koniec stulecia była opuszczona i znajdowała się w niebezpiecznym stanie. Gdy w 1999 r. Nie powiodło się wykończenie wewnętrznych belek, budynek został zburzony, a nowa konstrukcja po zaprojektowaniu i wyglądzie oryginału została zbudowana i otwarta jako restauracja w 2001 roku. Od tego czasu budynek był wieloma różnymi restauracjami do 2017 roku, kiedy to był odnowiony, aby stać się Burger Junkie, który z kolei został zamknięty w 2018 roku. Nadal istnieje połączenie z piwnicą do oryginalnego budynku obok.


Do 1991 r. Sklep był Keith Prowse, biuro podróży, a przed tym Faignings właściciel i sklep spożywczy. Przed II wojną światową firma zajmowała się Bata Shoe Company, a wcześniej była sukiennikiem. Do 1929 r. Była okupowana przez dżentelmenów z dynastii Plucków, widziana na wielu starych fotografiach z początku XX wieku. Przed rodziną Plucków byli Mayhewowie, którzy byliby tam, gdy odbywałyby się Targi Witham na Newland Street, a tłusty słup znajdował się poza lokalem. Wieczorem drugiego dnia targów wspięliśmy się na nogę baraniny, wymagając niewielkiej ilości umiejętności.

Od czasu przebudowania była to restauracja z wieloma właścicielami, w tym Azzurro, Bar 68, Hold the Anchovies i Burger Junkie, ale została otwarta jako Gelato Temptations w sierpniu 2019 r.


Źródła: Witham & Countryside Society; Janet Gyford; Cyril Taylor

bottom of page