słuchać

The Battesford Court

Sąd Battesford mieści się w XVI-wiecznym budynku z drewnianymi ramami, który był dziedzińcem pałacu Battesford Manor. Ten dwor został wydany w połowie XVI wieku. Później budynek miał murowany kominek dodawany po prawej stronie. Na początku 18 wieku miał przedniej georgiańskich cegieł, z fałszywą górną kondygnacją i rzędem fałszywych okien, aby zwiększyć jego proporcje, które wciąż są widoczne dzisiaj. Był to plan często używany, gdy starszy budynek był skierowany w stronę "nowego stylu gruzińskiego" i był powszechnie stosowany w wielu wybitnych budynkach Witham. Patrząc na bok budynku widać, że ceglany front i stos kominów nie są w pełni połączone, pokazując, że zostały zbudowane w różnym czasie.


Przez około trzydzieści lat od 1944 r. Służył jako biura przez Balch & Balch Estate Agents. Został on przekształcony w hotel w 1980 r., Kiedy na tylnym był duży przedłużacz. W 2002 roku stał się domem publicznym.

Poniższy widok na kartkę przedstawia budynek tuż po drugiej wojnie światowej.

Text and Photographs: John Palombi and Cyril Taylor unless otherwise accredited. Illustrations: John Finch and Julie & John Denney. Translations: Google.com. Original Concept: Joy Vaughan, Witham Town Centre Strategy Group. Narration: John Rhodes
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now