top of page

słuchać

Historia Witham

Oryginalna wioska Witham w Saksonii była oddalona o pół mili od ulicy Newland w miejscu, które obecnie nazywamy Chipping Hill. Rozwój Newland Street, na rzymskiej drodze Colchester, przyszedł z Knights Templar, nakaz "mnichów w ramionach". W 1147 roku otrzymali Royal Manor of Witham, dochód, który miał pomóc zapłacić za prowadzenie działalności w Ziemi Świętej.

W 1212 r. Król Jan nadał Templariusze Rycerzy Templariuszy na rynek tygodniowy w miejscu zwanym "La Newe Lande" w parafii Witham. To był początek tego, co teraz znamy jako Newland Street, a oryginalne "pół akrów" działki w tamtym czasie są nadal rozpoznawalne dzisiaj oznaczające nowoczesne granice nieruchomości.

Pierwszymi handlowcami byli krawcy, piekarze, szewcy, drapacze i saletry. Miasto nadal rosło długo po tym, jak w 1312 r. Templariusze zostali stłumieni, aw XVI i XVII wieku wzrosła tkanina wełniana, a szmatki wywieziono do Portugalii i Hiszpanii.

W 18 wieku Witham stał się modnym miastem. Dogodna lokalizacja była zaledwie jednodniową podróżą autokarową z Londynu, zapewniając nocleg dla pierwszego nocnego przystanku w podróży do wielu miejsc, w tym Ipswich, Norwich i Harwich z stajnią dla wielu koni. Przez chwilę cieszyło się renomą jako spa, opierając się na rzekomo szczególnej jakości wiosennej wiosny w pobliżu drogi Faulkbourne na skraju miasta, "Zgromadzenia" odbyły się w domu uzdrowiskowym iw jednym z głównych pensjonatów. W tym okresie wybudowano wiele nowych budynków z cegły o dobrym wzornictwie, a budynki starsze miały nowy front z cegły, mimo że struktura drewniana pozostawała za fasadą

W połowie XIX wieku przybył kolej i stromy spadek sprzedaży coachingowej. To wraz z depresją rolną prowadziło do niewielkiego rozwoju od tamtej pory po II wojnie światowej, chociaż Witham nadal zajmowała się rozmaitymi sklepami i niektórymi gałęziami przemysłu.

W 1964 r. Podjęto decyzję, aby kontynuować rozwój Witham - aby uczynić z niego "Londyn nadepomując miasto". W tym czasie Witham był nadal małym, pół-wiejskim miasteczkiem, którego ludność wzrosła bardzo powoli do około 10 000. Plan miał dodać kolejne 15 000 w ciągu najbliższych 10 lat, czyli łącznie około 25 000. Tak więc w sierpniu 1966 r. Pierwszy z londyńczyków przybył do Witham w ramach planowanej ekspansji. Miasto nadal rośnie, a mimo że rozwijają się przemysłowe działki zapewniające zatrudnienie, wielu mieszkańców korzysta z kolei, aby dojechać do Londynu.

Dlatego Witham rozwinął się z wioski z dala od głównej drogi, do miasta handlowego na ruchliwej drodze tętniczej z dużą liczbą mieszkańców dojeżdżających do Londynu. Mamy nadzieję, że ten szlak pomoże Ci zobaczyć, jak miasto zachowało swój charakter w trakcie jego rozwoju i jak początki średniowiecznego rynku i gruzińskie miasto uzdrowiskowe można jeszcze dziś zobaczyć.

Contact
bottom of page