top of page

słuchać

Line drawing of Witham Town Hall.

5Pomimo wyglądu gruzińskiego, ratusz jest późnym piętnastowiecznym budynkiem z drewna, który miał pierwotnie molo wzdłuż całego jej frontu. Do 1790 roku był częścią zajazdu o imieniu The George, zanim obecny George był tak zwany. W Centrum Informacji Miejskiej znajduje się film z informacją o tym, jak wyglądało to ratusz. Na początku 19 wieku został przekształcony w bank. To było wtedy, gdy było całkowicie obłożone cegłą, a jej gruzińska fasada i portyk oraz jego fałszywy górny pułap z manekinowymi oknami.

Spójrz na mur z cegły: regularne wzory i cienkie szczeliny zostały umiejętnie sfałszowane przez wypełnienie prawdziwych stawów zaprawą z cegły, a następnie dłutem sztucznych stawów, które były wypełnione czarną.

W budynku mieści się wiele banków, a ostatnie to Barclays, które przeniosły się do nowego budynku tuż przed II wojną światową. Potem przyszedł hurtowy tytoniowiec, a później Magnet & Southern, a później Town & Country building societies. W 1994 roku stał się ratuszem Witham Ratusz w 1994 r.

Poniższy rysunek przedstawia oryginalną ramę drewnianą budynku pochowany pod późniejszym murowaniem i tynkiem. (Rozwój budynków w Witham 1500 do c1880, Mike Wadhams).

Timber framing of Witham Town Hall.
bottom of page