słuchać

To zajmuje część sklepu, który od wielu lat jest Ironmongers Mondy's. Pierwotnie wzniesiony w XVI wieku dom hali mieścił się w XVI wieku, wnętrze zachowało resztki XV-wiecznego domu hali i słynną koronę. Przemiany przeprowadzono w XVIII i XIX w., Gdy przed sklepem z podwójnym frontem umieszczono pod jeszcze nierozłącznym molo. Górna kondygnacja rozciąga się na otwartej karczmie, teraz wypełnionej frontem sklepu. Mniejszy sklep po jej prawej stronie był salą centralną. Nieruchomość wymieniona jest na poziomie II.

Sklep był chemikiem w latach 1862-1902, kiedy stał się żelaznym sklepieniem, zajmując cały budynek. Albert Mondy był pierwotnie dyrektorem, ale przejął działalność w 1922 roku i był tam do 1950 roku. Od tego czasu sklep ma różnych właścicieli, ale zachował nazwę "Mondy".

Tylko centralna część jest teraz żelaznym. Lewa strona była sklepem charytatywnym, siodłem, polskim delikatesem i kwiaciarką. Prawa strona była agentem nieruchomości, procesorem fotograficznym, dostawcą niewidomych okien, a obecnie jest Centrum Sztuki i Framingu. Centrum Sztuki i Framingów było pierwotnie drugą stroną drogi nr 82. Został przejęty przez obecnego właściciela w 1999 r., A następnie przeniósł się do tego budynku w styczniu 2013 r.

Zdjęcie poniżej pokazuje budynek po przejęciu przez Albert Mondy.

Text and Photographs: John Palombi and Cyril Taylor unless otherwise accredited. Illustrations: John Finch and Julie & John Denney. Translations: Google.com. Original Concept: Joy Vaughan, Witham Town Centre Strategy Group. Narration: John Rhodes
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now