top of page

słuchać

Line drawing of 87 Newland St Witham. A Georgian Town House

Nr 87 Newland Street jest doskonałym przykładem prawdziwego gotyckiego domu z końca XVIII wieku, który służy obecnie jako biura. Jest murowany, dwupiętrowy z poddaszem i piwnicą. Przestrzenny "obszar" z przodu ma kroki w dół do piwnicy; To było wejście dla sług i handlarzy. Gentry wszedł po schodach do drzwi wejściowych z nadmuchiwanym wiatrem. Wiele innych nieruchomości miało tę podłogę obniżoną do poziomu ulicy dla wygody klientów. Wyższy jest weneckie okno. Parapet z ozdobnym gzymsem ukrywa okap. Dom znajduje się na liście II stopnia. Niektóre inne budynki na Newland Street, pierwotnie prywatne mieszkania, miały podobne "obszary" do piwnicy, ale zostały wypełnione.


Rama okien skrzydłowych jest zagłębiona i wbijana w cegłę, jak wymagały budynki aktów dnia. W prawdziwym georgiańskim systemie okna stopniowo zmniejszają wysokość z parteru na poddasze, co zwiększa wygląd budynku. Wszystkie otwory okienne są rozciągane przez drobne zwężające się nadproża. Do 1930 r., Gdy pan F H Bright przemawiał do domu z poprzedniej siedziby w Collingwood Road, dom był prywatnym domem.


Obok jest rząd domów z XVIII wieku, obecnie biura, ale ostatni z rzędu został w latach sześćdziesiątych utracony w nowym banku. Ten budynek, wymieniony na liście II stopnia, był prowadzony przez Isabella Pepper, rzeźnik z rzeźni, a następnie służył jako urząd gazety od 1950 roku, początkowo działał z frontowej sali budynku, w posiadaniu pana Albert Gooda, który był właścicielem Garaż za sobą. Braintree i Witham Times przeniosły swój personel do Braintree w 1994 r., A budynek został przejęty przez adwokatów obok. Poniższe zdjęcie pokazuje trzy budynki, które tworzą obecnie istniejące pomieszczenia.

bottom of page