słuchać

Recess

Wnęka to elegancki dom murowany z cegły sklepionej z 1840 r. Z żeliwnymi balustradami i bramami. Niegdyś nazywany „Beatenberg”, zmienił nazwę po pierwszej wojnie światowej, gdy nowi okupanci, rodzina Deanów, zostali skrytykowani za to, że mieli niemieckiego krewnego.

Jest zaliczany do klasy II jako dom z cegły szarej z początku XIX wieku z dwiema kondygnacjami, trzema oknami i podwójnie zawieszonymi skrzydłami bez szyby. Ma również centralne 6-panelowe drzwi z prostokątnym wachlarzem oraz drewnianą skrzynkę drzwiową z panelami, lamele pilastrowe i kaptur gzymsowy. Okna pierwszego piętra mają żaluzje.

Był to wojskowy kęs podczas II wojny światowej, a później stał się domem dla bezdomnych, z którego korzystała rada miejska Witham, ale teraz jest bardzo ładnym domem jednorodzinnym.

Źródła: Janet Gyford; Witham & Countryside Society.

Text and Photographs: John Palombi and Cyril Taylor unless otherwise accredited. Illustrations: John Finch and Julie & John Denney. Translations: Google.com. Original Concept: Joy Vaughan, Witham Town Centre Strategy Group. Narration: John Rhodes
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now