słuchać

Bramstons

Dom pochodzi z około XVII wieku i jest drewniany z listwami i tynkiem i znajduje się na liście klasy II. Został on gruntownie przebudowany i rozbudowany około 1830 roku dla panny Mary Ann Bramston, starszej siostry wikariusza, Johna Bramstona. Opiekowali się nią woźnica, kucharz i pokojówka.

Dom został zakupiony przez rodzinę Cullenów w 1878 roku. Nieruchomość obejmowała wówczas długi ogród i ziemię graniczącą z White Horse Lane. Rodzina Cullenów była także właścicielem farmy i średniowiecznych stodół w Cressing Temple, odnowionej przez Radę Hrabstwa Essex. Pod koniec ubiegłego wieku Thomas Cullen założył „setki akrów” ziemi do uprawy nasion i zyskał międzynarodową reputację. Zbudował magazyny nasion na końcu White Horse Lane, który był wówczas częścią jego ziemi, a także wielkim frontem domu w 1912 roku, przez lokalnego architekta Harry'ego Mana.

Linia saksońskiego „burh” można zobaczyć w ogrodach na tyłach nieruchomości przed White Horse Lane.

Źródła: Janet Gyford; Witham & Countryside Society.

Text and Photographs: John Palombi and Cyril Taylor unless otherwise accredited. Illustrations: John Finch and Julie & John Denney. Translations: Google.com. Original Concept: Joy Vaughan, Witham Town Centre Strategy Group. Narration: John Rhodes
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now