top of page

słuchać

IMG_1659[1].jpg

The Old Forge

Old Forge rozwinęło się ze średniowiecznego Hall House. Został on zmieniony i uzupełniony w ciągu ostatnich sześciuset lat, ale nie drastycznie zmodernizowany. Średniowieczny Hall Hall miał otwartą salę z ogniem na środku podłogi z otworami wentylacyjnymi w dachu, aby usunąć dym. Na jednym końcu znajdowałyby się obiekty usługowe, a na drugim końcu hali sypialne (słoneczne). Później dodano skrzydła krzyżowe, aby zapewnić prywatność i dodatkowe zakwaterowanie, a później dodano jeszcze kominy, aby usunąć dym. Dom ten podążył za tym klasycznym przykładem. Oryginalna hala została zbudowana w 1375 r., A renowacja dokonana przez radę hrabstwa Essex ujawniła poczerniałe drewno, które wciąż jest grube od sadzy z centralnego ognia.

Północna ściana wciąż ma oryginalne okno z rowkami na przesuwane okiennice. Wszystkie kominy zostały dodane w XVI i XVII wieku, kiedy do hali dobudowano dodatkową podłogę. Następnie sklep kowalski został dodany na końcu i z tyłu. Nie znaleziono dekorowanych belek, ale stolarka jest głównie oryginalna iw bardzo dobrym stanie. Chociaż obecnie jest to prywatna rezydencja kowalska i kuźnia pozostają w atmosferze warsztatu, w którym handel odbywa się od wielu lat, najwcześniejsza wzmianka o nim pochodzi z 1603 r.

Kiedy nieruchomość została nabyta przez radę hrabstwa Essex w celu naprawy, została podzielona na dwa mieszkania. Obecnym kowalem był Melvin Baker, dzierżawca kuźni od 1971 r., I został nowym właścicielem. Jednoczesnie miał na swoich książkach aż tysiąc koni, a czasem w kuźni wyrabiał czasem dwanaście dziennie. Jednak ze względu na wzrost ruchu w Chipping Hill i problemy z dostępem konie nie są już obute w kuźni, zamiast tego prace zostały wykonane na miejscu we własnych stajniach.

Firma stała się wtedy głównie metalową ozdobną i przemysłową. Jego poprzednik, Henry Dorking, a przed nim pan Quy, byli przedmiotem wielu malowniczych scen ze starej Anglii, które zdobiły takie rzeczy, jak biszkopty i porcelana. Firma trwała do przedwczesnej śmierci Melvyn Baker, i podjęto decyzję o kontynuowaniu działalności w jednostce na terenie przemysłowym. Dom i kuźnia stały się wówczas prywatną rezydencją, ale stara kuźnia nadal pozostaje zasadniczo nienaruszona.

Widok starej pocztówki poniżej pokazuje, jak niewiele zmienił się widok w ciągu ostatnich stu lub więcej lat.

Źródła: Janet Gyford; Rada hrabstwa Essex; Witham & Countryside Society.

PC0100.jpg
bottom of page