top of page

słuchać

! IMG_1679.jpg

20-22 Chipping Hill

Obok kuźni znajduje się budynek z czerwonej cegły z drewnianymi ramami i tynk z ok. 1702 r. Jest to teraz para prywatnych mieszkań, ale został zbudowany przez Daniela Bedle'a jako aleja o nazwie „Nowy Biały Koń”, a później przemianowany „Głowa króla” Matthew Palmera.

Byli licencjonowani jako The Kings Head, od 1828 (Thomas Wiggit) do 1863 (Robert Pack), Było to jedno z kilku miejsc, o których mówi się, że mają tunel do Kościoła - jeszcze nie znaleziono.

Karczmarz zachęcał wszystkie możliwe spotkania w swojej gospodzie, ponieważ dawało mu to możliwość zapewnienia posiłku, z którego spodziewałby się, że odniesie duży zysk, szczególnie w czasach intensywnego picia, kiedy panowie byli zbyt zadowoleni, mogąc rywalizować ze sobą.

„Zwykły” był ustalonym posiłkiem po ustalonej cenie i jest często wspominany w reklamach umieszczanych przez karczmy w lokalnych gazetach w celu przyciągnięcia klientów. The Chelmsford Chronicle. 28.5.1802. opisał targi w Chipping Hill 4 czerwca 1802 roku. Rocznica urodzin Jego Królewskiej Mości będzie obchodzona jak zwykle. Znakomity zwykły u Króla Głowy i Białego Konia o godzinie drugiej. N..B. Różnorodne rozrywki mające na celu promowanie miłego dnia i bez wcześniejszych postępów (w jednej z powyższych karczm) oraz ten zdrowy napój, dobre domowe piwo ”.

Źródła: Ipswich Journal; Chelmsford Chronicle; Maurice Smith; Janet Gyford; Tom Henderson.

 

 

 

PC0763.jpg
bottom of page