top of page

słuchać

! IMG_1684.jpg

4 - 6 Church Street

Ulica Church Street 4-6 była pierwotnie jedną własnością, pochodzącą z XVI wieku. John Coote mieszkał tutaj w latach 1820–1881. Był dobrze prosperującym producentem mebli, tapicerem i licytatorem. Po drugiej stronie ściany, która oddziela tylny ogród od Białego konia obok, znajduje się kamienna tablica osadzona w murze autorstwa Johna Coote, z napisem; NINIEJSZY KONIEC NALEŻY DO J.C. 1845.

Dom został podzielony w latach 80. XIX wieku, a na drugim końcu znajdował się dom i biuro George'a Masona Billa w latach 80. i 90. XIX wieku. Był ważnym organizatorem Związku Rolnego, wielu robotników rolnych mieszkało na Church Street. Był jednym z przywódców wczesnego Związku Robotników Rolnych i współpracownikiem Josepha Archa, który mieszkał tutaj lub w domu, a teraz rozebrał się w sąsiedztwie sklepów.

Joseph Arch (10 listopada 1826 r. - 12 lutego 1919 r.) Był angielskim politykiem urodzonym w Barford w Warwickshire, który odegrał kluczową rolę w zrzeszaniu się robotników rolnych i dbaniu o ich dobrobyt. Po uwłaszczeniu został posłem do Parlamentu.

Źródła: Janet Gyford; Tom Henderson; Witham & Countryside Society.

bottom of page