top of page

słuchać

! IMG_1683.jpg

The Old Vicarage

Istnieją wzmianki o domu i stodole dla pierwszego znanego namiestnika w 1223 r. Obecny budynek jest drewnianą konstrukcją szkieletową, prawdopodobnie częścią 21-pokojowego domu wzniesionego w latach 1680-1710 przez wikariusza Jonasa Warleya, który był również archidiakonem z Colchester .

Tereny zostały zaprojektowane w około 1740 roku przez Philipa Southcote z Witham Place, członka „naturalnej” szkoły ogrodnictwa krajobrazowego. W 1749 roku Horace Walpole nazwał wynik „jedną z najbardziej urokliwych willi w Anglii”, wraz z przylegającymi do niego „słodkimi łąkami” i „najładniejszym krętym strumieniem, jaki kiedykolwiek widziałeś”. Plan terenu z 1762 r. Przedstawia kaskadę i łaźnię.

Mniej więcej w tym czasie dom był murowany. Wielebny John Bramston, który był wikariuszem w połowie XIX wieku, obwiniał ten i inne fałszywe fronty w Witham za pretensje wzbudzone przez Witham Spa w 1730 roku. Skarżył się na „ducha oszustwa”, który myślał, że listwa i gips są „hańbą i niegodziwością”. Jednak po jej przybyciu w 1840 r. Jego pierwsza żona powiedziała, że ​​Vicarage był „najszczęśliwszym, najjaśniejszym domem, który John zrobił z całym tym smakiem dzięki pomocy £ .s.d. może zrobić, aby zrobić idealne ”.

Budynek został zmniejszony w 1930 roku i pozostał jako plebania aż do 1974 roku. Został następnie sprzedany jako prywatny dom, który został następnie zmodernizowany. W 1972 r. Stajnie zostały przekształcone w salę kościelną. Obecne plebania znajduje się w Chipping Dell, na tyłach kościoła.

Old Vicarage znajduje się na liście klasy II, a teraz ma nowoczesne rozszerzenie boczne. Zdjęcie poniżej pokazuje Old Vicarage przed zmniejszeniem wielkości.

Źródła: Janet Gyford, Maurice Smith, Witham & Countryside Society

Send feedback

History

Saved

 

B72_3-15.BMP
bottom of page