top of page

słuchać

! IMG_1688.jpg

The Old Chipping Hill School

Pierwotna szkoła została zbudowana jako dwupokojowy budynek z czerwonej cegły typowy dla tego okresu, otwarty 11 sierpnia 1902 r. Z 63 dziećmi w rejestrze. Stała się drugą szkołą zarządu w Witham, kiedy Departament Edukacji nalegał w 1900 roku, aby poprzednia Szkoła dla Dzieci w Anglii przy Church Street została zamknięta, ponieważ nie spełniała ona ich standardów. Nowe miejsce przy Church Street uzyskano w 1901 r., Dawne miejsce jednego z parafialnych żwirowni.

Długo nie była to szkoła planszowa. Ostatnie spotkanie Rady Szkoły Witham odbyło się 24 września 1903 r., Kiedy dwie Szkoły Szkoły zostały przejęte przez Lokalny Urząd Edukacji Hrabstwa Essex. W 1923 r. Szkoła została zamknięta, kiedy stała się tymczasowym ośrodkiem gotowania i stolarki, dopóki nie została ponownie otwarta jako szkoła, w 1938 r.

W 1977 r. Dodano ruchomy budynek, w którym mieściła się biblioteka, biura oraz działała jako szkolna jadalnia. Znacznie później, w 1997 r., Zbudowano dwie nowe klasy, które zastąpiły te w oryginalnym budynku. Stary budynek stał się wówczas salą szkolną, na której zbudowano niewielką pracownię i kotłownię. Latem 2001 r. Kontrahenci przenieśli się na miejsce, aby zabrać pozostałe dwie sale do przeniesienia, a następnie rozpoczęto budowę po ich wymianie.

Rok 2002 był stuleciem i był znakomicie naznaczony otwarciem dwóch nowych klas. Oznaczało to, że dzieci miały bezpieczny dostęp do programu nauczania pod jednym dachem. Jednak ta poprawa była krótkotrwała, do 2010 r. Wciąż nie było wystarczająco dużo miejsca na rozbudowę szkoły, a nowa szkoła została zapewniona w rozwoju Maltings Lane na południu miasta. Nowa szkoła Chipping Hill została otwarta w Owers Way 1 września 2010 r., A nawet ta nowa szkoła została przedłużona.

Budynek jest nadal w celach edukacyjnych i obecnie mieści szkołę dla dzieci specjalnej troski

Źródła: Chipping Hill School; Janet Gyford, Braintree i Witham Times; Witham & Countryside Society.

bottom of page