top of page

słuchać

IMG_2699.jpg

The Manor House

Dworek (naprzeciwko zieleni) tradycyjnie określany był jako Knights Templars Guest House. Stodoła z dziesięciny, zburzona około 1928 r., Stała w miejscu, w którym obecnie „Most Dom” przylega dalej w dół do wzgórza.

Budynki powstały z późno piętnastowiecznego drewnianego i otynkowanego domu ze skrzydłami krzyżowymi na wschodnim i zachodnim krańcu. Skrzydła krzyżowe pierwotnie miały pomosty na wyższych kondygnacjach, ale skrzydło wschodnie zostało zbudowane na kondygnacji naziemnej. Nr 55 jest późniejszym dodatkiem, a front sklepowy został dodany prawdopodobnie w XVIII wieku.

James Abbott zrobił tu buty i otworzył później wiele sklepów, aby zostać wchłoniętym przez buty K, prowadził również mleczarnię i zatrudniał mężczyzn oraz trzymał krowy i pastwiska. Ta strona firmy została przekazana jego siostrzenicy, która nadal sprzedawała mleko (prawdopodobnie z sąsiedniej stodoły, w której obecnie stoi „Bridge House”). Ostatnim szewcem, który miał sklep, był Charlie Ralling, który wziął sklep po ostatniej wojnie, aż do swojej śmierci w 1971 r., A wielu mieszkańców Witham pamięta sklep, który przypominał cofnięcie się w czasie, kiedy wszedłeś.

Dekoracje ścienne znaleziono w numerze 55, z których jedna pochodzi z 1606 r., Choć znaczenie daty nie jest znane. Projekty malowideł ściennych były podobne do współczesnych włoskich tkanin i mogły reprezentować bogate draperie ścienne.

Na zewnętrznej ścianie między liczbami 51 i 53 znajduje się coś, co wydaje się być świątynią. Cegła wydaje się być końcem szerokiego kominka inglenook, a komin można zobaczyć, jak wychodzi z dachu bezpośrednio nad nim. Sugeruje się, aby niegdyś mieściła się przydrożna kapliczka. Dziś jest całkowicie zamurowany, z niewielkim łukowym zdobieniem wzdłuż górnej krawędzi. Tablica poniżej mówi nam, że został naprawiony przez Edwarda Mazurka w 1966 roku. Istnieją doniesienia, że ​​dzieci zwykły siedzieć swoje lalki w niszy, która musiała być znacznie głębsza niż obecnie.

Zdjęcie poniżej, zrobione na przełomie wieków, pokazuje wgłębienie tak samo jak teraz, tyle że zostało otynkowane. Na tym zdjęciu widać, że budynek został następnie podzielony na pięć nieruchomości, choć teraz są to tylko dwa, numery 51 i 53-55.

Na ulicy, nieco w dół wzgórza w kierunku mostu, gdy robotnicy kopali drogę, aby ułożyć rury, natknęli się na coś, co wyglądało jak „ściany kościoła”. Być może miało to związek z tunelem, o którym podobno istniała łącząca dworek z kościołem.

Źródła: Cyril Taylor; Janet Gyford; Tom Henderson.

 

A80_4-13.BMP
bottom of page