top of page

słuchać

IMG_2002.JPG

The Woolpack

Według Dictionary of Pub Names Woolpack to duża paczka wełny, bel przygotowanych do przewozu lub sprzedaży. Mówi się, że wata miała określoną wagę 240 funtów, podczas gdy wata miała nieokreśloną wagę.

Woolpack PH to XVII-wieczny budynek o konstrukcji szkieletowej i otynkowany. chociaż został zmieniony, dodany do iw XVIII wieku dodano nowy front z czerwonej cegły z attyką. Wnętrze ma nieco odsłoniętą drewnianą ramę i nadal zachowuje dwa pręty, chociaż zostało powiększone, gdy jedna z najdłużej służących brytyjskich gospodyń została zamówiona z jej publicznego domu. Po 50 latach za barem, po przejęciu od męża w 1939 roku, ówczesny właściciel browaru Truman zdecydował, że utrzymanie go jako pubu nie jest już opłacalne. Został sprzedany, ale później został ponownie otwarty jako pub po remoncie, a więcej pokoi otwarto jako bar.

Woolpack Inn ma z tyłu starą piekarnię, która pierwotnie była częścią obszernej stajni Inn, a później została wykorzystana jako sala spotkań Starożytnego Zakonu Bawołów. Parter starej piekarni, choć idealnie suchy, znajduje się znacznie poniżej poziomu przykościelnego, a budynek został później przekształcony w mieszkania.

Źródła: Janet Gyford; Braintree i Witham Times; Witham & Countryside Society.

 

 

PC0603.jpg
bottom of page