top of page

Listen

Line drawing of Witham Town Hall.

Ogród jest obecnie zamknięty do naprawy

Ogród z epoki, z tyłu ratusza, był pieczołowicie zaprojektowanym i stworzonym ogrodem Tudorów jako klejnot w centrum miasta. Ogród ćwierć akrowy, zaprojektowany przez architekta krajobrazu BDC, Jenny Mugford, dostarczył prawdziwej wartości społeczności.


Istnieją trzy sekcje - fizyka, zioła i owoce. Jego możliwości są nieograniczone. Wzmacnia istniejące centrum dziedzictwa w Ratuszu, inspiruje uczniów do robienia projektów w czasach Tudorów i uczy nas wszystkiego o życiu w XVI wieku.


Dzieci oglądały zafascynowany rzemieślnikiem William Wall, który stworzył kratę z dębów, a Malcom Bendall otoczył szermierką. Sadzenie ogrodu zostało wykonane przez Dave'a Jepsona, ale pomysł za to wyszedł od oficera BDC Melvyn Crow. Zasugerował, że skoro zmiana planu zagospodarowania przestrzennego z renowacji ratusza była uzależniona od zagospodarowania ogrodu, to bardziej pomysłowo byłoby stworzyć ogród w okresie niż nowoczesny.


Rada miejska dostrzegła korzyści płynące z tego pomysłu i kosztowała około 10 000 funtów, ale zapewni wiele korzyści dla społeczności - znacznie więcej niż nowoczesny ogród krajobrazowy.


Kiedy Rada Miejska po raz pierwszy wprowadziła się do XVI-wiecznego drewnianego budynku ratusza, ogród był opuszczony, pokryty chwastami, sadzonkami i jeżynami. Obecnie jest przekształcany za pomocą tradycyjnych siedzeń, altany pokrytej winoroślą i setek roślin. Wszystko w ogrodzie zostało skrupulatnie zbadane i nie można znaleźć żadnych roślin, które nie rosłyby w ogrodzie Tudorów.


Źródła: Rada miasta Witham; Janet Gyford.

Timber framing of Witham Town Hall.
bottom of page