top of page

słuchać

! IMG_0423-7.jpg

Pomnik wojenny znajduje się na rogu Avenue i Newland Street w atrakcyjnych i dobrze utrzymanych ogrodach. Ławki zapewniają spokojne miejsce do odpoczynku od ruchliwej głównej drogi.


Sam pomnik jest dobrym przykładem tego rodzaju i jest wymieniony na drugim poziomie. Jest to Sir Charles Nicholson z piękną brązową tablicą autorstwa Gilberta Ledwarda. Został odsłonięty 20 listopada 1920 r. I został dodany do drugiej wojny światowej, a także do konfliktu, od kiedy mieszkaniec Witham oddał życie w służbie swojego kraju.


The Memorial Garden ma drzewo miłorzębu, jego liście są zaskakująco jasnożółte jesienią i mają charakterystyczny kształt wachlarza, i jest to jedna z trzech w Witham. Drzewa Ginkgo Withama mają mniej niż 150 lat, ale skamieliny pokazują, że w świecie jako całości są najstarszym żywym drzewem sprzed ponad 250 milionów lat, które przeżyły wyginięcie dinozaurów. Nasze własne drzewa to "żywe skamieliny", by zacytować Charlesa Darwina. Przez ostatnie trzy miliony lat jedynymi, którzy przeżyli na wolności, były Chiny. W 1762 roku niektóre nasiona zostały przywiezione z Chin do Ogrodów Kew, a we właściwym czasie ginkgo bilobas zostały posadzone w wysokiej klasy ogrodach w całej Wielkiej Brytanii.


Memorial jest miejscem, w którym 11 listopada odbywa się Doroczne Zrzeszenie Pamięci Withama, aby upamiętnić zawieszenie broni po pierwszej wojnie światowej, podobnie jak wiele innych miejsc w całym kraju. Widok z pocztówki poniżej pokazuje Ogród Pamięci, ponieważ został on pierwszy zbudowany.


Źródła: Witham & Countryside Society; Braintree i Witham Times; Janet Gyford.

Timber framing of Witham Town Hall.
bottom of page