top of page

słuchać

Line Drawing of Witham Library.

Biblioteka Witham

Przednia część Biblioteki Witham została zbudowana około 1830 roku jako duży dom o nazwie White Hall, który był prywatnym mieszkaniem do około 1905 roku. W 1837 r. Jacob Pattisson, bogaty właściciel Witham, kupił go i wynajmował do kancelarii Joseph Blood. Do roku 1840 Joseph mógł kupić Biały Hall i wprowadził wiele ulepszeń i poszerzył teren. Przekazał nieruchomościu swojemu synowi, Williamowi Bindonowi Krwi, który stał się wybitnym prawnikiem Witham.

Od 1905 r. Do około 1914 r. Dom był używany jako prywatna szkoła dla chłopców, zwana "Whitehall College". Słupy metalowe przed budynkiem tworzą teraz część ogrodzenia nieruchomości w dzielnicy mieszkalnej miasta. Szkoła zamknięta na początku pierwszej wojny światowej i budynek stał się pusty. Podczas wojny przejęła armia jako kęs dla żołnierzy.

W 1926 roku dom został przekształcony w kino Whitehall z widownią zbudowaną z tyłu. Kino zostało zamknięte w 1964 roku. Został on później odrestaurowany jako biblioteka, otwarty w 1981 roku. Fasada fasady palladowej jest częściowo zrekonstruowana w oryginalnym, XIX-wiecznym frontie. Łańcuchy żelazne zostały specjalnie przekształcone z oryginalnych form. Centrum Dorothy L. Sayers Center, zawierające pamiątki związane ze sławnym autorem, który mieszkał w pobliżu domu z tablicą, mieści się w bibliotece.

Poniższy widok kartki przedstawia budynek, gdy jest kino.

Whitehall Cinema, Now the Witham Library.
bottom of page