słuchać

Byfords

 

Nr 90-92 High Street (tradycyjna nazwa tej części Newland Street) po lewej stronie Zjednoczonego Kościoła Reformowanego zajmuje parę budynków z drewna, pochodzących z XVI wieku i raz prywatnych mieszkań. W końcu pod koniec II wojny światowej oba były z cegły w różnym czasie. Zauważ różnicę w górnych wnękach okien. Spójrz na prawą stronę, aby zobaczyć nowy front i dodany komin.

W centralnej bramie znajdują się drewniane drzwi z panelami, prostokątnym reflektorem i przykrytymi kapturkami na konsolach. Budynek ma trzy kondygnacje i piwnicę. Jest wymienione na liście II stopnia.

W 1899 r. Prawą część zamieniono na sklep fryzjerski. Część lewa pozostała prywatnym domem do 1955 r., Kiedy to zostało przekształcone w sklep dla Byforda. Fryzjerzy zlikwidowali w 1965 r., A Byford rozszerzył się w tę stronę budynku.

Text and Photographs: John Palombi and Cyril Taylor unless otherwise accredited. Illustrations: John Finch and Julie & John Denney. Translations: Google.com. Original Concept: Joy Vaughan, Witham Town Centre Strategy Group. Narration: John Rhodes
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now