top of page

słuchać

! IMG_0786.jpg

Znak miasta został wzniesiony dla upamiętnienia Złotego Jubileuszu H M Królowej Elżbiety II oraz z okazji 50-lecia Rotary Club w 2002 roku.

Znak pokazuje jedną ze stodół w Cressing Temple, aby przypomnieć nam o naszych powiązaniach z Cressing, fundamentem Newland Street "la newelande" przez Templariuszy. Następnie pokazuje kamień i krzemień 1333 Kościół św. Mikołaja wzniesiony w czasach rycerzy Szpitalników górujących nad Chipping Hill Forge i okolicznych budynków. Głowa szarego konia shire na tabliczce pubu White Horse jest podobna do jednej sfotografowanej, która została wyniesiona przed kuźnią i wysłana do miasta Waldbrol. Widok zieleni, na której był pierwszy targ, pokazuje również rozebrane obecnie domki. Z okien roztacza się widok na zieleń Barnardiston House. Widok z trzech łukowatych mostów z czerwonej cegły na dole Fosy pogorzeliska przypomina nam rzekę Mózg wijącą się wzdłuż Rzeki Spacerem w kierunku Newland Street.

W dolnej części montażu widać ratusz. Po prawej stronie sklepu Mondy'ego, który pierwotnie był XVIII-wieczną drewnianą ramą i otynkowanym domem z drogą prowadzącą do tyłu i dziobowymi oknami po obu stronach drzwi. Wreszcie montaż pokazuje trenera pocztowego dostarczającego pasażerów do Spread Eagle.
Witham było ważnym miejscem postoju, położonym pomiędzy Londynem i Harwich i sześć mil od Maldon, a po drugie, ważna dla Colchester w Essex. Firma autokarowa na scenie rozkwitała w Witham, stając przy stajni do 200 koni wokół zajazdów w Newalnd Street, aż do nadejścia linii kolejowej w 1843 roku. Londyn stał się dostępny w ciągu dwóch godzin, w porównaniu z sześcioma autokarami.

Tarcza poniżej pokazuje motto miasta. "Etap po etapie", który podkreśla wagę przywiązywaną trenerowi sceny do dobrobytu Witham w poprzednich stuleciach oraz znaczek miasta ilustrujący rzeki, pastwisko, handel wełną, historię, religie i związki z Cressing Temple.


Znak został zaprojektowany przez Rotarian Roy Belsham, emerytowany architekt i inżynier konstrukcyjny AMD Peter Ferns z Butcher Partnership. Wykonawca, Motif of Redhill, Surrey.


Źródła: Roy Belsham; Witham & Countryside Society

! EL11-2004-0003.jpg
bottom of page