top of page

słuchać

Line drawing of Witham Town Hall.

W 1600 roku budynek był znany jako Corner House, a następnie około 1700 roku stał się Greyhound Inn ze stodołami i stajniami. Około 1750 roku został przemianowany na Angel Inn.

Nieżyjący już Gerald Palmer (ur. W 1910 r.) Mieszkał w pobliżu i opisał go jako "raczej szorstki publiczny dom zwany" Aniołem ". To taki publiczny dom, w którym słychać śpiewanie w nocy.

Jednak w 1926 roku Anioł został zburzony. Głównym motywem było prawdopodobnie poszerzenie drogi Maldon Road. Więc budynki centralne, które go zastąpiły, były znacznie węższe. Był wysoki i wydawał się bardzo widoczny, kiedy został zbudowany po raz pierwszy.

Jednym z pierwszych najemców był inspektor podatkowy wraz ze swoim personelem. Ich biuro znajdowało się na górze i korzystali z wejścia do Maldon Road. Były czymś w rodzaju innowacji, ponieważ wcześniej praca była wykonywana przez niespecjalistów, takich jak prawnicy.

Było również biuro East Anglian Electricity Supply Company. Właśnie wchodził na rynek, by dostarczać światło i energię firmie Witham po dziesięcioleciach problemów. Wcześniej Witham przez około sto lat korzystał z własnych dostaw gazu, prowadzonych przez miejscową ludność,

Innym z pierwszych mieszkańców był sklep mięsny w London Meat Company, naprzeciwko Newland Street. Jego inicjały nadal można zobaczyć w kaflach przy wejściu do sklepu. Innym wyróżnieniem są oryginalne metalowe i szklane drzwi Crittalla, z których w rogu obok znajduje się drugi. Ponadto w górnej części okna występuje nietypowy rozrzut ozdobnych ślusarstw. The Braintree & Witham Times doniósł w 1972 roku, że Witham Council odrzuciła wniosek dotyczący planowania dla nowoczesnej fasady, ponieważ byłby on "całkowicie nie na miejscu".

Po stronie Maldon Road, East Anglian Electricity Supply Company miał sklep w latach 1927 - 1934, a następnie Dolling and Son, Newsagent, i nadal był kioskiem do czasu Gallants przejął tę część w 1976 roku. Mick Horsely jest cytowany w Witham Głosy "Na rogu Maldon Road rodzina Gallant założyła sklep Army Surplus tuż po wojnie. Byli chętni do sprzedaży i zawsze można było zawrzeć układ z starszym panem Gallantem, którego żona nie była z Anglii ". Przeżyli do 1996 roku, od kiedy wiele firm od tego czasu zajęło sklep, w tym The Childrens Society, Bits (różne towary) i dwie firmy telefonii komórkowej. Następnie Ladies's Ladies z Omii odbyły się w 2009 i 7to7 Solutions od 2013 roku.

Na stronie Newland Street, po londyńskim Central Meat Company w 1948 roku, Gallants również byli po tej stronie, aż do roku 1996, kiedy The Childrens Society również zajmowało tę stronę aż do 1997 roku. Bity rozeszły się tu na krótki czas, a po nim kolejny sklep charytatywny do 1999 roku. , a potem przyszedł obecny Rag, Tag i Bobtail.

Źródła: Janet Gyford; Mary Flynn i Diane Watson (Witham Voices); Braintree i Witham Times; Cyril Taylor; oraz Witham & Countryside Society

Timber framing of Witham Town Hall.
bottom of page