top of page

słuchać

! IMG_2602.jpg

The Spread Eagle

 

Tymczasowo zamknięte.

Spread Eagle jest w zasadzie budynkiem o konstrukcji drewnianej z XVI wieku, z wieloma późniejszymi zmianami. Płyta z datą 1300 AD została dodana w latach dwudziestych i prawdopodobnie odnosi się do wcześniejszego budynku na tej stronie, na pewno nie obecnej. Większość frontowych dekoracji i okien są XIX-wieczne. Prawy szczyt przed sklepem znajduje się w holenderskim stylu i posiada orzeł (bez skrzydeł).

W XVIII i na początku XIX wieku Spread Eagle był wybitnym zajazdem trenerskim i nadal ma wysokie wejście do autokaru. Zajęło się przemytem gospody. Przywieziono kontrabandę ze starego portu w Maldon, oddalone o osiem mil. Ma fałszywy komin i inne kryjówki, gdzie można ukryć towary od akcyzy.

Trzykondygnacyjny dom Regency po lewej stronie był pierwotnie prywatnym domem, ale po II wojnie światowej został włączony do gospody. Od połowy XIX w. Do powojennych lat sklep po prawej był sklepami rzeźniczymi i warzywami wieprzowymi. Po wojnie był to mleczarnia Lorda Rayleigh'a przez dziesięć lat, a potem rynek win, zanim stał się sklepem charytatywnym Sue Ryder w latach osiemdziesiątych. Sklep charytatywny został zamknięty w 2009 roku, a wkrótce po salonie kosmetycznym "Yaxley Hair and Beauty" Otwarte tutaj.

W 2008 r. Spread Eagle został przemianowany na „Elements”, a wkrótce potem centralna restauracja została wydzielona i stała się Manni, potem Mezzo, a następnie Foody Food, a potem Tapestry, ale teraz jest zajęta przez restaurację Coles. Od tego czasu pub powrócił do swojej pierwotnej nazwy The Spread Eagle. Jednak w 2020 roku, po okresie zamkniętym, otworzono go jako Aka, a azjatycka restauracja po złagodzeniu ograniczeń po epidemii covid-19.

Widok pocztówki poniżej przedstawia Spread Eagle na początku XX wieku.

Spread Eagle Hotel, Early 20th Century.
bottom of page