słuchać

Temple Villas

10-12 Chipping Hill razem są znane jako Temple Villas. Numer 10 był w ciągłym ruchu od czasu budowy ok. 1850 r., A numer 12 zmienił właściciela co najmniej 25 razy i został opuszczony na czas, gdy dom był otwarty od piwnicy do dachu po II wojnie światowej do lat 60.

Dr Charles Milne OBE i jego żona, po służbie w Królewskim Korpusie Medycznym, awansującej do rangi pułkownika, stracili poprzedniego właściciela. Dr Milne prowadził udaną praktykę w Walii. Po przejściu na emeryturę w 1932 r. Rodzina zamieszkała w Witham. W 1935 r. Przenieśli się na 10 miejsce, gdzie przebywali aż do śmierci Doktora w 1951 r.

Jedną z córek była Marjorie Milne, która także mieszkała tu od czasu do czasu. Marjorie, absolwentka Cambridge, została chrześcijańskim filozofem i wkrótce zyskała reputację pisarza religijnego, nauczyciela i misjonarza. Zmarła w 1977 r. W wieku 70 lat, poświęcając swoje życie propagowaniu chrześcijańskich wartości i jedności. Opublikowano książkę zatytułowaną „Podróż Glastonbury” Briana Frosta, opowiadającą o jej życiu. Dom ten był kiedyś nazywany „kominami”.

Ta wysoka para bliźniaków jest ważna dla lokalnego krajobrazu i charakteru obszaru ochrony Chipping Hill, co można zobaczyć na przełomie XX i XX wieku.

Źródła: Tom Henderson; Cyril Taylor; Witham & Countryside Society; Janet Gyford.

Text and Photographs: John Palombi and Cyril Taylor unless otherwise accredited. Illustrations: John Finch and Julie & John Denney. Translations: Google.com. Original Concept: Joy Vaughan, Witham Town Centre Strategy Group. Narration: John Rhodes
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now