top of page

słuchać

IMG_2004.JPG

11 Church Street

Church Street 11 to wczesny XVIII-wieczny dom z czerwonej cegły z przeróbkami opracowanymi z wcześniejszej tokarki i gipsu. Czarne nagłówki z tyłu oznaczają prace z XVII wieku. Z przodu ma drobne balustrady żeliwne, a nieużywany cmentarzysko stanowi teraz część ogrodu.

Maurice Smith nagrał spis parafii zorganizowany przez zakrystię i wykonany 27 lutego 1840 r. Pokazuje dwunastu mieszkańców Quakerów, którzy w tym czasie mieli dom spotkań przy Maldon Road. Cmentarz, który został przekształcony w piękny ogród, i kamienie, które zostały ostrożnie przeniesione na bok, spoczywają w spokojnej i pięknej okolicy. W ceglanej ścianie ogrodu wciąż jest napisany kamień, który brzmi: „Ta ściana należy do Towarzystwa Przyjaciół. 1848 ”.

Pevsner & Bettley uważa nr 11 za najbardziej elegancki dom w okolicy Chipping Hill, ok. 1720 z pięcioma zatokami, dwiema kondygnacjami i poddaszami oraz starannym pokazem murów. Czerwona cegła to flamandzkie wiązanie ze spalonymi nagłówkami pod oknami na parterze, a następnie spalone nagłówki układane w wiązanie z opatrunkami z czerwonej cegły i segmentowe łuki mierzonej cegły nad oknami.

Źródła: Janet Gyford; Maurice Smith; Witham & Countryside Society; Nikollaus Pevsner i James Bettley (The Buildings of England - Essex).

PC0783.jpg
bottom of page