top of page

słuchać

! IMG_0405.jpg

The Railway

Kolej była historycznie nazywana Albertem do 2014 roku, a wraz z Grange (obok) znajdują się w miejscu, w którym templariusze, a później rycerze szpitalni mieli kaplicę i budynki gospodarcze do ok. 1500 roku. Został licencjonowany jako Albert w 1842 roku, a kiedyś miał coś, co mogłoby być figurą wodza afrykańskiego wodza na zewnątrz (lata 80. i 90. XX wieku - patrz zdjęcie poniżej). Został sprowadzony z Londynu przez karczmarza George'a Besta.

Albert znajdował się na środku 25 akrów ziemi, która wcześniej była „miejscem dworu Witham”. To właśnie tam byłby dwór, gdyby istniał (zamiast tego władcy dworu mieszkali w Świątyni Cressing).

Lokalny historyk Maurice Smith napisał w latach 60. „Starożytny Zakon Leśników spotkał się w Hotelu Albert, a ich oddział został nazwany„ Dworem Wodza Indian ”po tym, jak stojący przed nim figurant. W obecnym wieku ceremonialne działania Towarzystw zaczęły zanikać, a utrzymanie członkostwa stało się trudniejsze po wprowadzeniu Zdrowia Narodowego w 1948 r. W latach 50. XX wieku sala klubowa Leśników w Hotelu Albert ujawniła niektóre dawne chwały.

Pożar na pierwszym piętrze wybuchł w pubie we wrześniu 2013 r. Pierwotnie miał być otwarty pod nowym zarządem i nową nazwą, The Railway, w połowie grudnia. Jednak szkody spowodowane przez pożar były bardziej rozległe, niż początkowo sądzono, i otworzyły się dopiero w styczniu 2014 r.

Źródła: Janet Gyford; Witham & Countryside Society; Albert Poulter; Braintree i Witham Times.

Index70_Image88.jpg
bottom of page