
słuchać

The Railway
Kolej byÅ‚a historycznie nazywana Albertem do 2014 roku, a wraz z Grange (obok) znajdujÄ… siÄ™ w miejscu, w którym templariusze, a później rycerze szpitalni mieli kaplicÄ™ i budynki gospodarcze do ok. 1500 roku. ZostaÅ‚ licencjonowany jako Albert w 1842 roku, a kiedyÅ› miaÅ‚ coÅ›, co mogÅ‚oby być figurÄ… wodza afrykaÅ„skiego wodza na zewnÄ…trz (lata 80. i 90. XX wieku - patrz zdjÄ™cie poniżej). ZostaÅ‚ sprowadzony z Londynu przez karczmarza George'a Besta.
Albert znajdowaÅ‚ siÄ™ na Å›rodku 25 akrów ziemi, która wczeÅ›niej byÅ‚a „miejscem dworu Witham”. To wÅ‚aÅ›nie tam byÅ‚by dwór, gdyby istniaÅ‚ (zamiast tego wÅ‚adcy dworu mieszkali w ÅšwiÄ…tyni Cressing).
Lokalny historyk Maurice Smith napisaÅ‚ w latach 60. „Starożytny Zakon LeÅ›ników spotkaÅ‚ siÄ™ w Hotelu Albert, a ich oddziaÅ‚ zostaÅ‚ nazwany„ Dworem Wodza Indian ”po tym, jak stojÄ…cy przed nim figurant. W obecnym wieku ceremonialne dziaÅ‚ania Towarzystw zaczęły zanikać, a utrzymanie czÅ‚onkostwa staÅ‚o siÄ™ trudniejsze po wprowadzeniu Zdrowia Narodowego w 1948 r. W latach 50. XX wieku sala klubowa LeÅ›ników w Hotelu Albert ujawniÅ‚a niektóre dawne chwaÅ‚y.
Pożar na pierwszym piętrze wybuchł w pubie we wrześniu 2013 r. Pierwotnie miał być otwarty pod nowym zarządem i nową nazwą, The Railway, w połowie grudnia. Jednak szkody spowodowane przez pożar były bardziej rozległe, niż początkowo sądzono, i otworzyły się dopiero w styczniu 2014 r.
ŹródÅ‚a: Janet Gyford; Witham & Countryside Society; Albert Poulter; Braintree i Witham Times.
