top of page

słuchać

! IMG_1687.jpg

The Old Workhouse and Manager's House

Główną część budynku, numer 28-40, stanowiła stara pracownia. To użycie pochodzi z 1714 roku, ale konstrukcja budynku sugeruje, że został przekształcony z konstrukcji już na miejscu. Był to jeden z pierwszych małych miasteczek w Anglii. Tablica na przedniej stronie budynku ma datę i inicjały oficerów parafii (prawdopodobnie Thomas Woodgate, Samual Newton, Francis Raven, William Skinner).

Do 1770 r. Tylko John Darby zatrudnił tkaczy, którzy przetrwali w swoim znacznym domu przy High Street, ale zbankrutował w 1772 r. I zajął się robieniem przędzy. Kontynuował zatrudnianie wciąż licznych przędzalników w okolicy. To on lub jego syn, jako gubernator domu pracy w 1802 r., Zorganizowali przędzenie, które było głównym zajęciem więźniów. W 1818 r. Było to jeszcze zajęcie i trwało do 1863 r., Dzięki byłemu producentowi sprzętu przędzalniczego, który łączył produkcję przędzy i pędzla, tworząc znaczącą firmę. Przędza, którą sprzedał czesankom z Norfolk, wytwarza.

Ten stary budynek budynku mieści się na drugim piętrze, pod dachem, długim pomieszczeniu roboczym, które rozciąga się na całą długość budynku. Przestał być wykorzystywany jako dom roboczy, kiedy Rada Strażników Związku Parafii Witham, zgodnie z nowymi Biednymi Prawami, zbudowała Union Workhouse przy Hatfield Road w 1839 r. (Później Bridge Hospital, a teraz zakwaterowanie mieszkalne Homebridge Court). Budynek Church Street został następnie przekształcony w siedem domków, którymi obecnie zarządzają powiernicy Witham United Charities. Trzy jednopiętrowe domki zostały niedawno dodane z boku i zastąpiły ceglaną szopę o tych samych wymiarach pod numerami 40A - C. Dwie oryginalne czarno-białe numery drzwi (26 i 30) podane przez radę w 1922 roku nadal istnieją. Jest wymieniony na poziomie klasy II.

Numery 24–26 były domem kierownika domu i stanowią część XV-wiecznego budynku o konstrukcji szkieletowej i otynkowanej ze skrzydłem krzyżowym na północnym końcu. Jest również wymieniony w klasie II.

Widok starej pocztówki poniżej pokazuje budynki z przełomu XIX i XX wieku.

Źródła: Janet Gyford; Heritgae England; Tom Henderson; Mike Wadhams;

! PC0008a.jpg
bottom of page