top of page

słuchać

! IMG_1700.jpg

Barnardiston House

Barnardiston House pochodzi częściowo z 1500 roku, ale ma wiele dodatków, w tym imponujący ceglany front i kute balustrady z odlewanymi blatami. Wnętrze ma jakieś 17 miejsce. wiekowa boazeria i belka rzeźbiona inicjałami „E. DO.' i napisano „ANO DOM 1610”.

Wygląda na to, że nieruchomość pochodzi z pary domków stojących przed farmą fosy Chase, ale w 17 stała się pojedynczym domem. stulecie, kiedy nazwano ją imieniem Lady Catherine Barnardiston, żony Sir Thomasa, która kupiła ją za 100 funtów w 1630 roku. Ona przekazała fundację charytatywną na rzecz wielu starszych ludzi, pod warunkiem, że kaznodzieja powinien być zaangażowany w nauczanie Kościół parafialny raz w roku i że miał być wypłacany z wyposażenia lub, w przeciwnym razie, powinien być wykorzystywany do celów edukacyjnych.

Przekąski dla klientów Spa były serwowane tutaj w latach 40. XVIII wieku, kiedy modne było Witham Spa, dalej w Powers Hall End.

W 1858 r. Do 1894 r. Stał się „szkołą z internatem młodego dżentelmena”. Francis Crittall, przyszły filantropijny przemysłowiec, był uczniem tutaj w latach 70. XIX wieku i uznał, że jest to zapach „spranego słońcem dnia wiosennego” w porównaniu do „zniszczonych strachem” szkół w Braintree .

Crittals następnie kupili Barnardiston House dla swojego menedżera Witham. Crittals wykorzystali własny zespół budowniczych do swoich domów i wykonali dekoracje wewnątrz, słojąc jadalnię w dębie, aby dopasować się do nadchodzących mebli dębowych.

Budynek stał się prywatnym domem opieki w 1984 r., A wrócił do prywatnej rezydencji w 1997 r. I jest wymieniony w klasie II.

Poniżej: rysunek skrzyżowania przedstawiający widok budynku poprzedzającego obecną konstrukcję.

Źródła: Janet Gyford; Tom Henderson; Witham & Countryside Society.

B74_4-1.jpg
bottom of page