top of page

słuchać

! IMG_0792.jpg

Należy zauważyć, że na tym terenie istniały maltingy od 1874 roku, chociaż Bairds są tu od 1924 roku, przejmując stare Grays Maltings.

Bairdy powstały w Glasgow w 1823 roku i są jedną z najstarszych firm słodowniczych w Europie. Do 1960 r. W Anglii i Szkocji działało ponad dwadzieścia słodów. Bairds stał się spółką publiczną w 1896 roku. W 1989 roku Bairds dołączył do rozwijającej się Canada Malting Group, która jest jedną z największych firm słodowniczych na świecie. Canada Malting była zaangażowana w oryginalny projekt współczesnych słodów Witham na początku lat 60. XX wieku. Ekspansja jest ciągła, a jesienią 1991 roku zakończono inwestycję Canada Malting w nowy zakład w Witham.

Zakład Witham jest największym z zakładów produkcji słodu Bairds o łącznej rocznej produkcji około 53 000 ton. Witryna została założona w 1926 roku, kiedy zbudowano „tradycyjne” słody podłogowe. Duże inwestycje w ostatnich latach sprawiły, że strona ta stała się jedną z najnowocześniejszych w kraju.

Zakład został oddany do użytku w 1991 r. Po szeroko zakrojonych pracach projektowych, a w szczególności wyposażono go w urządzenia do transportu taśmowego i zastosowanie stali nierdzewnej do wszystkich naczyń mających kontakt ze słodem podczas przetwarzania. Zakład jest w pełni zautomatyzowany, w tym kompleks silosów słodowych.

Witham znajduje się w sercu „spichlerza Anglii”, więc głównym źródłem materiału jest Anglia Wschodnia, uważana przez wielu za najlepszy obszar uprawy jęczmienia w Wielkiej Brytanii.

Z głównych zakładów produkcyjnych słód produkowany jest dla głównych klientów browarów w Wielkiej Brytanii i za granicą. Jednak zgodnie z ponad stuletnią tradycją firmy, Roast House w Witham produkuje i dostarcza różnorodne specjalistyczne słody kolorowe najczęściej wymagane przez mniejsze tradycyjne browary zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie.

Źródła: Bairds Malt; Witham & Countryside Society; Great Eastern Railway Society;

! 26024.jpg
bottom of page