top of page

słuchać

Line drawing of Witham Town Hall.

Sprzedaż nieruchomości w White Hart Inn w 1830 roku sprzedała obszerne, wolnostojące domy mieszkalne z 70-metrową fasadą w "zdecydowanie najlepszej części miasta Witham". Te dwa domy (nr 25 i 27 Maldon Road) zostały kupione przez Johna Stammersa, który zapłacił im 1050 £. Większy dom, teraz Crofters Wine Bar, został zajęty przez krawca i sukienkę, a drugi przez współczynnik kukurydzy. Była tam piwnica i małe brukowane podwórko z użyciem pompy, która miała doskonałą wodę, i bogaty ogród z tyłu wraz z drewnianym domem i kurnikiem. Również z tyłu znajdowała się stajnia, którą można wykorzystać jako dom szezlong ze spichlerzem powyżej.

Dom był wynajmowany różnym lokatorom do 1867 roku, kiedy wdowa Issaca zmarła i stała się pusta. Nieruchomość, znana wówczas jako Falcon Croft, była własnością piekarza, aw 1871 John Woolings przekazał Croft swojej drugiej żonie jako prezent ślubny. Nigdy w nim nie mieszkali, a wynajmowano ją do 1896 r., Kiedy została sprzedana. Croft miał wtedy kilku właścicieli lub lokatorów, w tym Brewsters Makersów, którzy mieli sklep po drugiej stronie Maldon Road.

Później należał do rodziny Ryderów, a następnie stał się Fryzjerstwem dla Pań do roku 1976, kiedy to kupił go Ivor Bird. Przez następne dwa lata był to Falcon Croft Antiques, potem przeprowadzono renowacje i odsłonięto stare belki, które zostały otynkowane. Od 1981 roku był to bardzo udany Wine Bar i Bistro, a restauracja została przedłużona i dodano ogrody zimowe, a teraz jest parking, na którym stały oryginalne stajnie. W 1988 r. Nawiązano połączenie na poziomie pierwszego piętra, nad wejściem do nr 27.

Ta strona (nr 27) to Penny Lane Boutique, Salon Urody Bennissimo i była pusta w latach 1996-2002, kiedy przejęła "Zmiana sukni". Dance Music / Complete Dance była tam od listopada 2007 roku i stała się "The Dressing Room" w styczniu 2013 roku.

Źródła: Witham & Countryside Society (Barbara Woolings); Janet Gyford; Braintree i Witham Times; i Ivor Bird (Ivor Bird's Eye View).

bottom of page