top of page

słuchać

Line Drawing of 33 Newland St, Witham.

El Pulpo

 

Ten niewielki taras sklepów naprzeciwko ulicy Collingwood zbudowany jest w bardzo starych budynkach. Najbardziej na prawo jest to, że pozostaje w XV-wiecznym, otwartym korytarzu. To było jego skrzydło po lewej stronie, raz przylgnięte, z szczytem zwrócone w stronę ulicy. Centralna sala stanąłby tam, gdzie stoi nowoczesny budynek modemu. Początkowo to skrzydło mieściło pomieszczenia usługowe i wewnątrz sklepu można jeszcze zobaczyć dwa futrzaki do niedawno zaginionej hali centralnej. Kominek i pozostały komin komina zostały dodane pod koniec XVI wieku, a skrzydło zmieniło się w salon.

W sąsiednim sklepie znajduje się duży kominek z cegły z masywną wiązką dębu, który dzieli ten sam komin. Budynki zostały całkowicie odrestaurowane w 1989 roku i są wymienione na liście II stopnia.

Nie 33 było sklepem rzeźniczym w latach 1874-1917, kiedy to stała się sprzętem. Od 1933 do 1969 r. Był to sklep rybny Cutta, a następnie fryzjer Sweeny do renowacji w 1989 r. Po tej renowacji od wielu lat mieścił się w budynku bułgarskim Woolwich Building, a następnie przez wiele lat był pustym sklepem z herbatą, a teraz barem z tapasą z El Pulpo .

Poniżej znajduje się rysunek budynku architekta, w którym mieści się oryginalny dom hali.

bottom of page