top of page

słuchać

Entrance to The Grove Centre, Witham.

Tesco

PPrzy wejściu do Grove Center przy Newland Street stał niegdyś jeden z najciekawszych XVIII-wiecznych budynków w mieście. Był to trzykondygnacyjny budynek z czerwonej cegły z parapetową ścianą i wyłożonym płytkami dwuspadowym dachem zbudowanym jako sklep. Na parterze zachował się bardzo dobry, georgiański sklep z kokardkami, z dwoma wykuszowymi oknami na poziomie pierwszego piętra.


W 1963 r. Zatwierdzono wniosek planistyczny J E Cohena (Tesco) o przebudowę lokalu na supermarket. Urzędnik Witham Town poinformował, że do architektów zwrócił się kurator Muzeum Colchester, który powiedział, że z radością przyjmie możliwość zorganizowania sklepu w Muzeum. To zostało uzgodnione. Jednak sklep nigdy nie pojawił się w muzeum i nie można było dowiedzieć się, co się z nim stało. W 1970 r. Zburzono dom i sklep i wybudowano nowy sklep dla Tesco. Piętnaście lat później ten sklep został zburzony, aby zrobić miejsce na wejście do nowego Grove Center.


Postanowiono, że dostęp do nowego Grove Center z High Street będzie prowadzony przez przejście dla pieszych przez teren tego oryginalnego sklepu Tesco, który następnie otworzy się na obrzeżach 14 sklepów i nowego sklepu Tesco na drugim końcu. Prace budowlane nad tym nowym centrum handlowym o wartości 8 milionów funtów rozpoczęto w poniedziałek 16 czerwca 1986 r. Przez radnego Alana Millama, przewodniczącego Rady Okręgu Braintree, który przeprowadził tradycyjną ceremonię cięcia pierwszego drania. Prace zostały zakończone w 1988 roku.


Poniższe zdjęcie pokazuje oryginalny gruziński sklep na Newland Street.


Źródło: Witham & Countryside Society

building which stood where Grove centre entrance is now.
bottom of page