top of page

Posłuchaj

! w881 chipping hill bridge with reflect

Chociaż prawo ziemi nie mogło zmusić budowania mostu, w którym nikt nie stał, zawsze dążyło do wyegzekwowania naprawy istniejącego mostu na kimkolwiek, kto uważałby, że powinien przyjąć tę odpowiedzialność. W zapisach z sesji na początku kwartału, które zachowały się w Essex, często pojawiają się kontrowersje, które miały miejsce przy podejmowaniu decyzji o tym, kto był odpowiedzialny za przeprowadzenie napraw. Zawarte w nich było utrzymanie mostu na Chipping Hill. To było w posiadłości należącej do korony, więc to było, że królowa Elżbieta I powinna być pociągnięta do odpowiedzialności za naprawę w 1580 roku. Również, że "most Chipping Witham jest w wielkim zniszczeniu, a Królowa Bóg ratuje swoją Łaskę jest właściwym właścicielem, a Pan Harvey jest rolnik i nie wiemy, kto powinien to zrobić, ale Królowa ". Jednak w 1581 roku odnotowano, że może to być również odpowiedzialność hrabstwa.


Wiele wczesnych mostów było zrobionych z drewna i było odpowiednie tylko dla pieszych lub podróżnych na koniach, nie było wystarczająco szerokie, by jeździć na kołach. W październiku 1786 r. Na sesje kwartalne przeprowadzono dotację na koszt budowy mostu Chipping Hill w cegle, tak aby mógł pomieścić przejście wagonów. Do 1860 r. Większość mostów przejeżdżających przez autostrady stała się obowiązkiem powiatu.


Most Chipping Hill jest wymieniony na drugim miejscu, opisanym jako "Zbudowany w 1770 roku przez Charlesa Malyona i Samuela Humpherysa, murarzy Withama. Czerwona cegła z kamiennym kopaniem. Wąski most z 5 łukami. Z każdej strony gładki ceglany parapet z kamiennymi bryłami wystającymi nad arkadami, noszony na okrągłym ceglanym zwisie z ceglaną opaską powyżej ".


Rycina ma inskrypcję wyrzeźbioną przez dwóch żołnierzy podczas I wojny światowej, szeregowców Edwardsa i Baylisa, którzy byli strażnikami w 7 pułku Royal Warwick. Napis zawiera ramiona pułku, ich nazwy i funkcje, kilka nazw miast Warwickshire i datę 1/6 1915 w tarczy. Teraz cierpi na niszczenie czasu i pogody i jest ledwo widoczny.


Ścieżka została przekierowana na drewnianą kładkę wzdłuż starego murowanego mostu w latach 70. XX wieku.


Źródła: Janet Gyford; Braintree i Witham Times; Maurice Smith; Witham & Countryside Society; zdjęcie Braintree i Witham Times.

bottom of page