top of page

słuchać

Line drawing of Witham Town Hall.

Drinking Fountain

Rada ds. Oceny i Zarządzania Obszarem Hrabstwa Essex w Hrabstwie Essex opisała park z "ozdobną ścienną fontanną pitną" autorstwa S. Gambiera Parry z 1913 roku. Zalecił poszerzenie granic obszaru ochrony o te ważne otwarte przestrzenie ".


Pierwotnie nazywany "The Recreation Ground", a następnie "Maldon Road Park" stał się "Witham Town Park", kiedy to Rada Okręgu Braintree, finansowana przez Heritage Lottery Fund, odnowiła park w 2008/9.


Maurice Smith nagrał w latach 60. "Wpisy w dziennikach szkolnych mogą wskazywać na wydarzenia, które miały miejsce w mieście. Ten przykład został zaczerpnięty z dziennika National School of India: "1913. 22 października. Dzisiaj o godzinie trzeciej wszystkie dzieci zostały pomaszerowane na teren rekreacyjny, aby zobaczyć odsłonięcie nowej fontanny. Śpiewały "Rule Britannia", a następnie fontanna została odsłonięta przez pannę Laurence. Następnie wróciliśmy do szkoły i wznowiliśmy zwykłe lekcje. " Napis z fontanny do picia można jeszcze przeczytać:


NINIEJSZA FONTANNA JEST WSPOMNIENIE DARU REKREACYJNEGO ZAKŁADOWEGO PARAJMOWCOM ZATRZYMUJĄCEGO W ROKU 1901 PRZEZ JEDNEGO, KTÓRY CHCIAŁBY ZNALEŹĆ JAKO PRZYJACIELA VICARA.


Dopiero w latach trzydziestych dawca został ujawniony jako Tom Motion of Faulkbourne Hall.


Fontanna do picia została odrestaurowana wraz z odnowieniem sąsiedniej ściany i wieloma innymi ulepszeniami w roku 2008/9 w ramach programu wzmocnienia Rady Powiatu Braintree, finansowanego przez Heritage Lottery Fund.


Źródła: Biuletyny towarzystwa Witham & Countryside Society; Janet Gyford; Maurice Smith.

Timber framing of Witham Town Hall.
bottom of page