top of page

słuchać

Line drawing of Witham Town Hall.

Whetmead to obszar łąki, młodego lasu i otwartej wody po drugiej stronie obwodnicy A12 z Witham. Strona jest bardzo bogata w dzikie zwierzęta i obejmuje około 10 hektarów (około 25 akrów). Będąc niegdyś częścią dworu w Newland, w połowie XX wieku został użyty jako ostrze śmieci w hrabstwie dla szybko rozwijającego się miasta Witham. Kiedy wskazówka była pełna, strona została zaprojektowana i powróciła do okręgu okręgowego Braintree w 1976 roku jako otwarta przestrzeń. Towarzystwo Witham i Countryside Society zaproponowało, że powinien to być rezerwat przyrody iw 1981 roku został formalnie wyznaczony jako Lokalny Rezerwat Przyrody, którego oficjalne otwarcie nastąpiło w 1991 roku.


Witham miał kiedyś kąpielisko blisko miejsca, w którym spotykają się rzeki. Ten odcinek rzeki dał głęboki i płytki koniec, była tam deska do nurkowania i zmieniająca się kwatera. Żołnierze zakwaterowani w Witham podczas pierwszej wojny światowej kąpali się tutaj. Często jednak był on niszczony i mimo nadzoru pana Hammonda z pobliskiej oczyszczalni ścieków, deska nurkowa i schody zbyt wiele razy znalazły drogę do rzeki i została ona opuszczona w 1929 roku.


Whetmead została przekazana pod opiekę Rady Miasta Witham w 2005 roku. Dziś zapewnia dom dla wielu roślin i zwierząt, z których kilka jest dość rzadkich w Essex. Nie jest to miejsce urody, ale ludzie odwiedzają Whetmead, aby obserwować i badać przyrodę, a także po prostu odpocząć. Otwarte użytki zielone, które stanowią większą część tego obszaru, pozostały same w sobie. Obecnie jest tu prawdopodobnie sto gatunków roślin, od zwykłych dzikich kwiatów po rzadko spotykane rośliny w Essex


Połowy dozwolone są z banków Blackwater i Brain at Whetmead, ale musisz posiadać licencję na wędki. Można go uzyskać w lokalnych sklepach wędkarskich, urzędzie pocztowym lub Agencji Środowiska pod numerem 0844 800 5386. Wędkarze proszeni są o usunięcie wszystkich śmieci i wyrzuconych sprzętów. Proszę nie używać kolczastych haczyków, ponieważ mogą one uszkodzić rybę.


Istnieją niebezpieczeństwa, Whetmead może być miejscem samotnym, a małym dzieciom powinno towarzyszyć. Pręty lub druty mogą wystawać z powierzchni, jako resztki końcówki (między innymi zagrożeniami) i wymagana jest ostrożność wszędzie tam, gdzie idziesz. Miejscami rzeki są głębokie, a brzegi strome.
Proszę "Nie rób niczego poza zdjęciami, zostawiaj tylko ślady stóp, zabijaj tylko czas".


Istnieją pewne ogólne wytyczne dla zachowania tej naturalnej przestrzeni dla wszystkich: Proszę traktować rezerwat przyrody i wszystko, co się w nim znajduje, z szacunkiem iw szczególności. Nie zabijaj, nie rań ani nie usuwaj żadnej rośliny ani stworzenia ani nie wybieraj kwiatów ani liści. Nie zostawiaj żadnych śmieci, zabierz je do domu. Nie jeździć na rowerze lub innym pojeździe w rezerwie; spowoduje to uszkodzenie. Trzymaj psy pod kontrolą.


Źródła: Rada miasta Witham; Witham & Countryside Society; Janet Gyford.

Timber framing of Witham Town Hall.
bottom of page