top of page

Posłuchaj

Line drawing of Witham Town Hall.

Guithavon Valley

River Walk Armond Road to Guithavon Road. Ta część przebiega równolegle do linii kolejowej i została częściowo uformowana ze starej końcówki odpadów komunalnych. Ma las obok nasypu kolejowego i kilka pamiątkowych drzew wokół otwartego terenu rekreacyjnego. Istnieje wiele obszarów dla dzikiej przyrody, głównie z gnieździami i pętli ścieżki wokół brzegu rzeki.


Stacja pomiarowa jest tutaj wraz z budynkami ozdobionymi motywem Pierwszej Wojny Światowej przez The New Rickstones Academy. Jest tu także staw kaczkowaty, wykopany w 1972 roku jako staw wyrównujący, a teraz otoczony wierzbami. Spacer prowadzony jest przez Old Mill House w tym miejscu, kiedyś znany jako Manor Mill, później był własnością Blyth, młynarzy, którzy również mieli sklep na Newland Street. Jest on wymieniony na drugim poziomie i opisany jako duży dom z cegły z XVIII wieku z XIX-wiecznymi przeróbkami, chociaż młyn jest nowoczesną reprodukcją. Główna ścieżka z Chipping Hill (Moat Farm Chase) do centrum miasta (Lockram Lane) minęła drzwi do młyna, ale została przekierowana nieco dalej w dół do obecnej lokalizacji w 1960 roku.


Ścieżka rozpoczyna się wiaduktem kolejowym w Armond Road, gdzie wkrótce dzieli się na pętlę nad brzegiem rzeki. Główna droga i ścieżka rowerowa schodzą do stawu kaczego, gdzie przecinają ścieżkę prowadzącą na południe do Mill Lane i Guithavon Street do centrum miasta, a północy pod torami do Highfields Road i Chelmer Road. Główna droga biegnie dalej na zachód, do drogi Guithavon między łąką a rzeką.


Źródła: Janet Gyford; Witham & Countryside Society; Ruth i Ron Fosker;

! RWMap-0003C.jpg
bottom of page