top of page

Listen

! IMG_1274.jpg

The River Walk

Tom Henderson, rezydujący w Witham, był Assistant County Planner z Essex County Council w latach sześćdziesiątych, kiedy Witham rozbudowywał się w ramach programu GLC. Był członkiem zespołu planowania Rady Hrabstwa pracującego z radą dzielnicy Witham w sprawie planu na przyszłość Witham, w tym propozycję przejścia rzeki. Kiedy został później przewodniczącym Witham & Countryside Society, był w stanie kontynuować zaangażowanie, aby zobaczyć ukończony projekt, nawet po przejściu na emeryturę.


Dało to miastu prawdopodobnie unikalną zieloną wstęgę, od północy na południe, zapewniając zieloną przestrzeń w pobliżu centrum miasta. W kwietniu 2005 r. Rada Miasta Witham stała się odpowiedzialna za zarządzanie River Walk.


 River Walk to ważna cecha krajobrazu Witham z miejscem rekreacyjnym, aby cieszyć się spacerów, jazdy na rowerze i relaksu. Jest to również schronienie dla dzikiej przyrody, która korzysta z wielu siedlisk. Rzeka jest domem dla wielu flory i fauny, w tym zimorodka i nornika. Użytki zielone składają się z łąki łąkowej i brzegów pokrzyw.

Kliknij / kliknij mapę lub nagłówek poniżej, aby wybrać część River Walk.

Źródła: Rada miasta Witham; Witham & Countryside Society; Ruth i Ron Fosker; Janet Gyford.

 

Timber framing of Witham Town Hall.
RWMap-0004B.jpg
! RWMap-0003C.jpg
RWMap-0006D.jpg
! RWMap-0007E.jpg
bottom of page