top of page

słuchać

LHS_Image92.jpg

W styczniu 2010 r. Artystka wizualna, Elaine Tribley, otrzymała nagrodę od rady hrabstwa Essex, która opracowała projekt nowego mostu budowanego w Guithavon Road, Witham.


Most przechodzi przez rzekę Mózg wraz z River Walk, a według zapisów będzie czwartym mostem do zbudowania w tej pozycji. Maurice Smith odnotował, że most na Guithavon Road zawsze był mostem parafialnym, ponieważ nie leży na głównej drodze. W rzeczywistości dopiero w 1855 r. Droga ta została poświęcona publiczności. W lipcu 1860 r. Wyrażono opinię, że most powinien zostać usunięty, a nowy wzniesiony w żelazie lub cegle. Dopiero w maju 1862 r. Przetarg został zaakceptowany do naprawy. Most został ponownie zgłoszony jako niebezpieczny w 1912 roku z powodu rozkładu belek spoczywających na murze. W styczniu 1914 r. Geodeta został poinstruowany, aby uzyskać plany i oferty dotyczące nowego mostu żelbetowego. Na tym moście można było zobaczyć datę 1914 z literami "W.U.D.C.".


Ten most 1914 został zburzony w styczniu 2010 r., Kiedy to został zastąpiony nowym betonowym mostem, który został ponownie otwarty dla publiczności w kwietniu 2010 r. Projekt stworzony przez Elaine Tribley został zeskrobany piaskiem na betonowych parapetach z dala od obiektu i dostarczony i opuszczony na miejsce indywidualnie dźwigiem. Napis został również wbity w wewnętrzną (boczną stronę) parapety, zaczerpnięty z cytatu Horace'a Walpole'a z 1749 roku, odnoszącego się do tej rzeki nieco w górę rzeki na Chipping Hill. "Są tam słodkie łąki spadające ze wzgórza i znów wznoszący się po drugiej stronie najładniejszego wijącego się strumienia, jaki kiedykolwiek widziałeś ".


Źródła: Rada Hrabstwa Essex; Maurice Smith; Witham & Countryside Society

bottom of page