top of page

Posłuchaj

! IMG_1314.jpg

Rzeka tworzy południowo-zachodnią granicę obszaru znanego niegdyś jako "Wulvesford", gdzie, jak sądzi się, istnieją dowody wcześniejszych osad prawdopodobnie z epoki brązu lub żelaza. To właśnie tutaj, w Wulvesford, w 1210 r. Templariusze otrzymali kartę, która ustanowiła ich nowe miasto i rynek wzdłuż istniejącego starego rzymskiego szlaku. Nazwali to "Nowymi Ziemstwami", później znanymi jako Newland Street.


Najwcześniejszym przejściem byłby bród i oczywiście droga spadłaby na poziom rzeki. Dość wcześnie w rozwoju nowego miasta wybudowano drewnianą kładkę wzdłuż brodu. Byłoby to odpowiednie tylko dla piechurów i podróżujących konno, wózki nadal będą musiały korzystać z bród. Odtąd musiało być wiele odbudowań.


Chociaż prawo ziemi nie mogło zmusić budowania mostu, w którym nikt nie stał, zawsze dążyło do wyegzekwowania naprawy istniejącego mostu na kimkolwiek, kogo uważałby za odpowiedzialnego. W zapisach z sesji na początku kwartału, które zachowały się w Essex, często pojawiają się kontrowersje, które miały miejsce przy podejmowaniu decyzji o tym, kto był odpowiedzialny za przeprowadzenie napraw. Zawarte w nich był jeden był w zachodniej części miasta, znany jako Newland Bridge na drodze do Chelmsford.


W 1589 r. Pojawił się wpis "Prezentujemy most w Witham o nazwie Newland Bridge, który jest w wielkim rozpadzie i został ostatnio zrobiony przez geodetów królowej". Ulepszenia zostały wykonane przez Turnpike Trust, który w 1800 r. Ściągnął stare drewno z Newland Bridge i przebudował je. Dopiero w 1860 roku zapytano, kto powinien być odpowiedzialny za naprawę Newland Bridge. Odpowiedzialność spadła do hrabstwa.


W 1900 roku most został uznany za niebezpieczny i bez większych opóźnień powiat podjął kroki w celu jego odbudowy. Kosztowało to 1700 funtów i wykorzystano okazję, aby obniżyć jezdnię o 2 '6 "(0,762 m) i poszerzyć ją z 22 stóp (6.705 m) na 36 stóp (10,972 m), w samą porę na przyjazd samochodu osobowego.


Źródła: Janet Gyford; Maurice Smith; Cyril Taylor; Witham & Countryside Society

 

Wolversford Bridge plate.jpg
bottom of page