top of page

słuchać

! IMG_1306.jpg

Network Rail Bridge 177 łączy most Brain River z wiaduktem, który obecnie obejmuje także Armond Road. Jego cztery pięciopierścieniowe łuki mają 30 stóp długości. Wysokość wynosi tylko 26 stóp. Łuki są w czerwonej cegle, co oznacza, że ​​cały wiadukt był kiedyś taki sam, ale wydaje się, że został w znacznym stopniu zmieniony. Parapet został usunięty.


Przedłużenie wschodnich linii kolejowych z Brentwood do Colchester nie zostało otwarte przed 1843 r. Do 1841 r. Udzielono zamówień na budowę linii kolejowej do Witham, w tym "Nabrzeże Witham: 40 000 metrów sześciennych przewożonych z 180 000 metrów sześciennych do ukończenia". Także wiadukt "Witham Mill Head" z 4 łukami, 30 stóp. rozpiętość, 25 stóp. wysokość została wzniesiona ". Biorąc pod uwagę, że wszystkie te prace wykonywane były ręcznie, w tym wszystkie wykopaliska i nasypy, było to naprawdę ogromne przedsięwzięcie i niezwykłe osiągnięcie.


Most drogowy nad rzeką Mózg pokazano na pierwszym planie powyższej fotografii. Został zbudowany przez dewelopera Cartera i Warda z Wickford, którzy zbudowali sąsiednią posiadłość we wczesnych latach sześćdziesiątych. To było, gdy droga została zbudowana przez jeden z łuków, i została przyjęta przez Witham UDC w dniu 19 czerwca 1962 roku. Most drogowy najwyraźniej zbudowany z pewnymi trudnościami, ale problemy nie zostały zarejestrowane.


Źródła: Peter Kay (suplement do dziedzictwa kulturowego w Essex); Witham & Countryside Society

bottom of page