Listen

Network Rail Bridge 176 obejmuje ścieżkę River Walk między doliną Guithavon i Highfields Road. Most został zbudowany jako 23-metrowy rozpiętościowy tunel o długości 38 stóp z półokrągłym łukiem z pięcioma pierścieniami. W takich przypadkach "tunel" został zbudowany jako pierwszy, a nasyp został przechylony nad szczytem. Ten most jest w jasnożółtej cegle (w przeciwieństwie do innych oryginalnych mostów w Witham). Od tamtej pory odnaleziono graffiti, które zostało pomalowane.


Przedłużenie wschodniej linii kolejowej powiatowej z Brentwood do Colchester nie zostało otwarte przed 1843 r. Do 1841 r. Udzielono zamówień na budowę linii kolejowej do Witham, w tym "Nabrzeże Witham: 40 000 metrów sześciennych z 180 000 metrów sześciennych do ukończenia. Biorąc pod uwagę, że prace te wykonywane były ręcznie, w tym wszystkie wykopaliska i nasypy, było to naprawdę ogromne przedsięwzięcie i niezwykłe osiągnięcie.


Źródła: Peter Kay (suplement do dziedzictwa kulturowego w Essex); Witham & Countryside Society

Text and Photographs: John Palombi and Cyril Taylor unless otherwise accredited. Illustrations: John Finch and Julie & John Denney. Translations: Google.com. Original Concept: Joy Vaughan, Witham Town Centre Strategy Group. Narration: John Rhodes
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now